اهمیت سئو به این بر می گردد که مخاطبین شما کجا به دنبال پاسخ های خود هستند. اگر مخاطبین جوان و گوگلی تری دارید که در مورد هر چیزی تحقیق می کنند، شما نیز قطعا به سئو نیاز دارید و از همین لحظه اول که پاسخ سئوال چرا سئو را بدست آوردید باید دست بکار شوید و شروع کنید.

حالا بریم به سراغ بررسی کامل سئو و دلایل اهمیت سئو

با توجه به گسترش گوشی های هوشمند از حدود سال 2010 و در دسترس قرار گرفتن اینترنت در اکثر جوامع، مردم کم کم برای مطالعه و کسب اطلاعات بروزتر در مورد خواسته های خود شروع به جستجو و سرچ در اینترنت کردند. و بیش از 90% جستجوی مردم هم در گوگل انجام میشه. خوب پس برای اینکه مردم شما رو ببینن حتما باید در نتایج پاسخ های گوگل به مردم نمایش داده شوید.

چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

چرا سئو مهم است؟

سوالی که بدون شک برای تمام افرادی که می خواهند برای کسب و کار خود سایتی را طراحی و راه اندازی نمانید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد این است که چرا سئو مهم است؟

از جنبه های اهمیت سئو سازگاری شما با مخاطبینتان می باشد که این موضوع برای موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است. درست است که گوگل به رضایت کاربران برای وب سایت توجه بسیاری دارد اما باید این موضوع را هم در نظر داشت که موتورهای جستجو انسان نیستند و به اندازه میزان درک آن ها قدرت درک ندارند و بر اساس الگوریتم ها تصمیم میگیرند که کدام سایت را در نتایج بالاتر نمایش دهند.

بنابراین زمانیکه بر روی سئو وب سایت خود متمرکز می شوید و این کار را انجام می دهید به موتورهای جستجو کمک خواهید کرد تا موضوعاتی که دارای اهمیت و ارزش بیشتری در صفحات سایت شما می باشند و به میزان کیفیت آن ها بیشتر توجه می کنند و در نتیجه رتبه مناسبی را برای سایت شما در نظر خواهند گرفت.

در ادامه 11 دلیل برای شما می­آوریم تا بهتر متوجه شوید که چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد.

11 دلیل مهم برای استفاده از سئو

در ادامه 11 تا از مزایای استفاده از سئو در کسب و کار آنلاین را برای شما می ­آوریم تا بهتر متوجه شوید که چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد. اگر می خواهید بدانید که چرا باید سایت خود را سئو کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

  1. جستجوی ارگانیک، اغلب منبع اصلی ترافیک وب­ سایت است.

جستجوی ارگانیک بخش بزرگی از عملکرد سایت اکثر مشاغل و همچنین یکی از مولفه ­های مهم قیف فروش است و در نهایت کاربران را مجبور به انجام یک تعامل می­کند. بهتر است بدانید که فقط 75 درصد از بازار موتورهای جستجو، در اختیار Google است. (البته این عدد در آمریکا نزدیک به 97 و در ایران و اروپا نزدیک هم بین 95 تا 99 درصد میباشد). گوگل یک رهبر مشخص است و بنابراین رعایت دستورالعمل­ های آن نیز بسیار مهم است. سئو­ی با کیفیت یک وب­سایت باعث می­شود سایت به راحتی در نتایج سرچ­ های اول گوگل قرار ­گیرد.

هدف از انجام سئو حرفه ای، ایجاد بنیانی محکم برای یک سایتِ زیبا به همراه تجربه کاربری خوب و موثر است که به لطف اعتماد و اعتبار برند و سایر فاکتور های دیجیتال مارکتینگ، سایت در نتایج (serp) جستجو به راحتی قابل مشاهده خواهد بود.

هر شخصی می­خواهد وب­سایتش در رتبه بالایی در گوگل قرار گیرد؛ اما تعداد کمی از افراد می­دانند که تجربه ی خوب کاربر قسمت بزرگی از رسیدن به این هدف است.

با افزایش و تسلط روز افزون بر ترافیک تلفن همراه، جستجوی محلی به بخشی اساسی از موفقیت مشاغل کوچک و متوسط ​​تبدیل شده است. چرا که gps ها کاملا موقعیت محل قرار گیری شما را نشان خواهند داد.

5- سئو بر چرخه خرید تأثیر می­گذارد.

مشتریان تحقیقات خود را انجام می­دهند. این یکی از بزرگترین مزایای اینترنت از دید خریدار است.

ما می دانیم که سالانه هزاران تغییر در الگوریتم های گوگل ایجاد می­گردد. جا ماندن از آن به ضرر وب­سایت خواهد شد. جوانب مثبت سئو کمک می­کند تا وب­سایت همیشه بروز بوده و با توجه به الگوریتم­ های گوگل پیش برود.

داشتن رتبه بالا در وب (که محیطی همیشه در حال تغییر است)، یک چالش بزرگ برای صاحبان وب­سایت هاست.

سئو هزینه بازاریابی نیست. این یک سرمایه­گذاری واقعی تجاری است.

سئو می­تواند در اولین سال اقدام، تاثیر قابل توجهی بر روی وب­سایت شما بگذارد و بسیاری از این اقدامات تأثیری خواهند داشت که بیش از چندین سال طول می­کشد.

  1. سئو قابل اندازه­ گیری است.

شما می­توانید تقریباً همه موارد مهم در وب­سایت را با ردیابی و تجزیه و تحلیل مناسب اندازه بگیرید.

  1. سئو فرصت­های جدیدی برای موفقیت یک وب­سایت به ارمغان می ­آورد.

سئوی درست و اصولی همیشه ابزاری برای کشف و استفاده از فرصت­ های جدید برای برندها است.

سوالات متداول درباره دلایل استفاده از سئو

1چرا سئو سایت برای کسب و کارها لازم است؟

سئو سایت باعث می شود تا بازدید سایت شما چندین برابر شده و تاثیر مستقیم در افزایش درآمد شما خواهد داشت.

2مهم ترین مزایای سئو سایت چیست؟

3سئو برای چه سایت هایی مناسب است؟

منبع : seoiran.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *