خلاصه

الگوریتم پاندا گوگل یکی از شناخته شده ترین الگوریتم های گوگل به شمار می رود که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. وظیفه اصلی و مهمی که الگوریتم پاندا گوگلبر عهده دارد این است که کیفیت محتوا را مورد بررسی قرار دهد و میزان رضایت کاربران را هم در نظر بگیرد

الگوریتم پاندا گوگل یکی از شناخته شده ترین الگوریتم های گوگل به شمار می رود که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. وظیفه اصلی و مهمی که الگوریتم پاندا گوگل بر عهده دارد این است که کیفیت محتوا را مورد بررسی قرار دهد و میزان رضایت کاربران را هم در نظر بگیرد، برخی از افراد بر این باور می باشند که این الگوریتم بیشتر بر روی محتواهای تکراری تمرکز می کند، در واقع باید این افراد بدانند که عملکرد الگوریتم پاندا گوگل بسیار پیچیده تر است و تنها بر روی این عامل تمرکز ندارد. علت اصلی به وجود آمدن الگوریتم گوگل پاندا این است که محتواهای بی کیفیت را به خوبی شناسایی کند و با آنها مبارزه نماید. بر اساس این الگوریتم دیگر محتواهایی که بی ارزش هستند و و کوتاه می باشند نشان داده نمی شوند و نتایج جستجو برای محتواهایی زیادی می باشد که جذاب و منحصر به فرد باشند.

الگوریتم پاندا گوگل را زمانی منتشر کردند که بسیاری از کاربران از زیاد شدن محتواهای بی کیفیت و کوتاه شکایت می کردند، به همین دلیل شرکت گوگل تصمیم گرفت طی اقدامی این سایت ها را حذف کند و با استفاده از الگوریتم پاندا نتایج جستجو را تنها برای سایت هایی که محتواهای با ارزش دارند رقم بزند و افزایش دهد. با آمدن و استفاده کردن از این الگوریتم میزان رضایت و کیفیت سایت ها طبقه بندی شد و بر اساس این الگوریتم دیگر کیفیت سایت ها هم مشخص و تعیین می گشت. در واقع یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل برای رتبه دهی سایت ها پاندا می باشد.

این مقاله از مطالب آموزش سئو مجموعه وب وان است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

علت ساخته شدن الگوریتم پاندا گوگل

بسیاریاز افراد شاید در مورد ساخته شدن الگوریتم پاندا گوگل اطلاعاتی نداشته باشند که این دسته از افراد باید بدانندکه در سال 2010 شرکت گوگل یک بحران اساسی و بزرگی برایش به وجود آمد، که این بحران و مشکل در پی افزایش سایت های بی کیفیت و بی محتوا بود که فقط برای بهبود سئو سایت از کلمات کلیدی زیاد استفاده می کردند و روز به روز هم در حال افزایش بودند. این بحران موجب شده بود که معیار اصلی شرکت گوگل را با مشکل مواجه کند، چرا که معیار اصلی و مهم گوگل رضایت کاربران بود و با به وجود آمدن سایت های بی کیفیت، رضایت کاربران کاهش پیدا می کرد. در طی همین مشکل و عدم رضایت کاربران یکی از روزنامه های مشهور دنیا روزنامه ای را بر همین اساس و بحران گوگل چاپ کرد که موجب شد شرکت احساس خطر زیادی کند.

بدون شک همه ما به خوبی می دانیم یکی از شرکت های معتبر و بزرگ ترین موتور جستجو دنیا، زمانی که برایش مشکلی به وجود آید در پی حل آن مشکل بر می آید و راه حل این مشکل هم ساختن الگوریتم پاندا گوگل بود که با ساخت آن گوگل توانست تمامی محتواهایی که بی کیفیت هستند را حذف کند و یک بار دیگر رضایت کاربران خود را به دست آورد. پس از ایجاد الگوریتم روش های سئو داخلی نیز تغییر کرد. برای اینکه با عملکرد اصلی و مهم الگوریتم پاندا گوگل آشنایی بیشتری داشته باشید مهم ترین موارد ابن الگوریتم را بررسی می کنیم.

موارد مهم برای الگوریتم پاندا

همانطوری که می دانید هر یک از بخش های گوگل وظایف متعددی بر عهده دارد که الگوریتم پاندا گوگل هم دارای وظایف متعددی می باشد و زمانی که این الگوریتم ساخته شد وظایف آن هم مشخص گشت تا بر اساس آنها عملکرد خوبی داشته باشد. برخی از مسائل بسیار مهمی که این الگوریتم گوگل باید بر روی آنها تمرکز داشته باشد عبارت می باشد از

1. محتوای کم


تولید محتوا با کیفیت همیشه از فاکتور های اصلی گوگل برای رتبه بندی سایت ها بوده است. بسیاری از صفحاتی که مطالب بسیار کمی دارند و یا اینکه چند جمله در آنها وجود دارد، بدون شک به سیات لطمه زیادی می زند و رضایت کاربران را به دست نخواهد آورد، به همین دلیل الگوریتم پاندا گوگل یکی از وظایف اصلی و مهمی که دارد این است که این سایت ها را حذف کند، اگر نمی خواهید سایت شما دچار این مشکل شود سعی کنید مطالب کامل تری روی وب سایت منتشر کنید که متن بلند تری داشته باشند.


2. محتوای تکراری


برخی از محتواها هستند که در وبسایت ها چندین بار تکرار شده اند و بیشتر از یک بار آن را در سایت قرار داده باشند، در این صورت الگوریتم پاندا گوگل وظیفه دارد آن سایت را حذف کند و در نتیجه جستجو در صفحات اول آن را نیاورد. به عنوان مثال برخی از سایت ها هستند که مطالب متنوعی ار در مورد یک شهر بیان کرده اند و همان مطالب را در مورد شهر دیگر با همان محتواها بیان کرده اند، در این صورت الگوریتم پاندا این وبسایت را قانونی نمی داند و آن را در نتایج جستجو نشان نمی دهد. اگر می خواهید الگوریتم پاندا گوگل سایت شما را حذف نکند و به دنبال راه حل می باشید باید مطالبی را که از سایت های دیگر کپی کرده اید و در سایت خود قرار داده اید را به عنوان کپی معرفی کنید و در انتها منبع اصلی آن را معرفی نمایید. همچنین اگر محتواهیا تکراری زیادی دارید، بهتر است آنها را حذف کنید.

3. محتوای بی کیفیت


یکی دیگر از وظایف الگوریتم پاندا گوگل این است که محتواهای بی کیفیت را شناسایی کند و آن سایت را از نتیجه جستجو حذف نماید. به عنوان مثال برخی از سایت ها هستند که غلط املایی زیادی دارند و همچنین اطلاعات معتبری در درون آنها وجود ندارد، به همین دلیل الگوریتم پاندا سریعا آنها را شناسایی می کند و از نتایج جستجو حذف می کند. تعداد این سایت ها در گوگل بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از آنها حذف می شوند، بر همین اساس در تولید و طراحی سایت خود دقت داشته باشید که منابع معتبر استفاده کنید و همچنین غلط های املایی نداشته باشید.برخی از صفحات هستند که ارزش بسیار کمی دارند و زمانی که کاربران وارد آنها شوند و به نیازهای خود پاسخ ندهند، بدون شک از آن سایت خارج می شوند، بر این اساس مدت زمان بسیار کمتری را در سایت خواهند بود، به همین دلیل الگوریتم پاندا گوگل آن سایت را حذف می کند و دیگر آن را در نتایج جستجوی اولیه نمی آورد. برای حل کردن این مشکل که دچار آن نشوید، بهتر است در سایت خود مطالب مفیدی بگذارید تا مدت زمان ماندگاری افراد در سایت شما بیشتر شود.


4. محتوای نامعتبر


یکی دیگر از مواردی که الگوریتم پاندا گوگل به آن حساسیت بسیار زیادی دارد و آن را حذف می کنید این است که محتوای درون سایت شما اعتبار کافی نداشته باشد. اگر شما از مطالبی در سایت خود استفاده می کنید باید در انتها نام منبع را ذکر کنید، در غیر این صورت شرکت گوگل محتوای شما را قبول نمی کند و آن را غیر معتبر می شناسد. این مورد بیشتر در مطالب و سایت های پزشکی مد نظر است و مطالب حتما باید از لحاظ علمی قابل تایید باشند.

5. عدم هماهنگی عبارت جستجو با محتوا


مرتبط بودن مطلب صفحه با عبارت سرچ شده از مهم ترین مسائل از نظر گوگل است که الگوریتم پاندا این موضوع را در محتوای صفحه بررسی می کند. در برخی از موارد امکان دارد شما مطلبی را جستجو کنید و زمانی که وارد آن سایت شدید مطالب مورد نیاز خود را پیدا نکنیدالگوریتم پاندا گوگل وظیفه دارد این سایت را هم حذف کند و از عملکرد آنها جلوگیری نماید تا در نتیجه جستجو افراد آنها را پیدا نکنند.مجموعه اسمان تیم با داشتن چندین نمونه کار موفق در زمینه سئو سایت فروشگاهی و شرکتی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد. جهت مشاوره سئو و استعلام قیمت سئو سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

منبع : webone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *