تبلیغات بیرون از خانه چیست و انواع آن کدام است؟

تبلیغات بیرون از خانه که به انگلیسی Out of Home Advertising یا OoHA نامیده می‌شود، یکی از زیرمجموعه های بزرگ و مهم بسیاری از کمپین های تبلیغاتی است که شاید بتوان گفت از قدیمی‌ترین شیوه های تبلیغات هم محسوب می‌شود.

در بسیاری از نوشته های غیرتخصصی، تبلیغات بیرون از خانه یا Out of Home Advertising با تبلیغات محیطی یا Outdoor Advertising اشتباه گرفته می‌شود، اما باید به خاطر داشته باشیم که  تبلیغات محیطی صرفاً زیرمجموعه‌ای از تبلیغات بیرون از خانه است  و وقتی از تبلیغات بیرون از خانه صحبت می‌کنیم، مجموعه‌ی بسیار گسترده‌تری از انواع رسانه های تبلیغاتی را مد نظر قرار می‌دهیم.

تبلیغات در مراکز خرید، تبلیغات در تاکسی ها، تبلیغات در مترو و فرستادن بالون به آسمان، تنها برخی از نمونه های تبلیغات بیرون از خانه هستند که در تعریف رسمی علم تبلیغات، زیرمجموعه تبلیغات محیطی در نظر گرفته نمی‌شوند.

در این درس برخی از انواع تبلیغات بیرون از خانه (در واقع رسانه های بیرون از خانه که مناسب تبلیغات هستند) را با هم مرور می‌کنیم:

دوست عزیز.

دسترسی کامل به این درس برای کاربران ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

با عضویت به عنوان کاربر ویژه‌ی متمم، علاوه بر دسترسی به این مطلب، به سایر بحث‌هایی هم که تحت عنوان تبلیغات مطرح می‌شوند دسترسی پیدا می‌کنید.

همچنین با فعال کردن اشتراک ویژه به درس‌های بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید فهرست آنها را در اینجا ببینید:

  فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

البته از میان درس‌ها و مطالب مطرح شده، ما فکر می‌کنیم شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

صرفاً مهم است که توجه داشته باشیم تبلیغات روزنامه‌ها و نشریات، تبلیغات رادیویی و تبلیغات تلویزیونی از جمله مواردی هستند که در گروه رسانه های تبلیغاتی بیرون از خانه طبقه بندی نمی‌شوند.

منبع : متمم  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *