در طول سالها ، بازاریابی دیجیتالی از ایده جدیدی شکل گرفته است که شرکتها تازه در حال درک آن هستند تا جایی که استراتژیهای متعددی وجود دارد که می توانید برای ایجاد برنامه خود استفاده کنید.

در حالی که این امر به بازاریابان این امکان را می دهد تا در سازمان خود غوطه ور شوند و یافتن رویکردهای مناسب که بهترین نتایج را به همراه دارد ، همچنین می تواند بازاریابان را در مورد اینکه به کدام سمت روی آورند دچار سردرگمی شود.

در حالی که برخی از استراتژی ها ممکن است برای برنامه های سالانه یا سه ماهه شما مناسب نباشند ، بازاریابی در زمان واقعی نمونه ای از استراتژی است که همه مارک ها باید از آن مطلع باشند ، زیرا اعمال آن در استراتژی بازاریابی بلند مدت دشوار است اما می تواند نتایج عالی را به همراه داشته باشد. به به

این مقاله به این سوالات و موارد دیگر پاسخ می دهد.

بازاریابی زمان واقعی چیست؟

بازاریابی در زمان واقعی ، همانطور که از نام آن می توانید حدس بزنید ، یک رویکرد بازاریابی است که از واکنش به رویدادها ، روندها یا بازخوردهای جاری در زمان واقعی یا تقریباً در زمان واقعی ، تقریباً همیشه در رسانه های اجتماعی نشأت می گیرد.

بازاریابی در زمان واقعی بسیار وابسته به گوش دادن اجتماعی است ، زیرا روندهای اجتماعی ، هشتگ ها و مکالمات را که مارک ها می توانند رویدادهای مناسب را برای پیوستن و تعامل با آنها در زمان واقعی پیدا کنند ، پیگیری می کند.

این بدان معنی است که این یک استراتژی نیست که بتواند در استراتژی شما ایجاد شود فهرست مطالب، همانطور که در حال حاضر اتفاق می افتد.

از آنجا که بازاریابی بلادرنگ را نمی توان از قبل برنامه ریزی کرد ، بسیاری از مارک ها با ایده سرمایه گذاری بیش از حد در آن مخالف هستند مگر اینکه تیم رسانه ای اجتماعی تمام وقت داشته باشند.

با این حال ، موفقیت بازاریابی در زمان واقعی به این معناست که هر بازاریابی باید از آن آگاه باشد در صورت افتادن فرصتی برای زانو.

چرا بازاریابی زمان واقعی کار می کند؟

بنابراین چرا بازاریابی زمان واقعی کار می کند؟ چرا این پتانسیل را دارد که تعداد بیشتری از برنامه های اجتماعی برنامه ریزی شده ، تحقیق شده و اجرا شده را به ارمغان آورد؟

چندین دلیل مختلف برای بررسی این موضوع وجود دارد.

اول اولین دلیل مربوط به غریزه مصرف کننده برای فشار به خرید است.

بر اساس مقاله سفید در تجارت الکترونیک و مهندسی رابط کاربر ، حدود 40 درصد از هزینه های مشتری بر اساس انگیزه است.

هنگامی که یک نام تجاری می تواند روند اجتماعی خود را افزایش دهد یا در صورت وقوع یک رویداد معاصر واکنش نشان دهد ، شما می توانید با مصرف کننده دقیقاً در زمانی که به احتمال زیاد یک مارک را دریافت کرده و خریدی تکان دهنده انجام دهید ، تماس بگیرید.

ایجاد یک تأثیر خوب با بازاریابی در زمان واقعی می تواند فراتر از خرید انگیزه ها باشد.

یکی دیگر از مزایای بازاریابی در زمان واقعی ، کارهای بزرگی است که می تواند برای شما انجام دهد آگاهی از برندبه

برخی از بهترین نمونه های بازاریابی در زمان واقعی در طنز موقعیت ها بازی می کنند و می توانند به بهبود شهرت برند شما در بین مخاطبان جوان کمک کنند.

همچنین می توانید از طریق بازاریابی در زمان واقعی حضور رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید.

اگر پلتفرم های اجتماعی شما به خاطر طنز یا پاسخ های شوخ به رویدادهای جاری شناخته شده اند ، می توانید برای کمپین های اجتماعی برنامه ریزی شده خود ، مخاطبان قوی تری به دست آورید.

4 نکته برای استراتژی بازاریابی موفق در زمان واقعی

شروع کار با بازاریابی بلادرنگ ممکن است برای برخی از مارک هایی که زمان زیادی را در توسعه گوش دادن اجتماعی خود صرف نکرده اند کمی دشوار باشد ، بنابراین در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید چه کار کنید و از چه چیزی باید اجتناب کنید:

نکته 1: درک کنید که مردم در مورد چه چیزی صحبت می کنند

پیشروی با بازاریابی زمان واقعی غیرممکن است مگر اینکه تصوری از آنچه مردم در کانال های اجتماعی در مورد آن بحث می کنند داشته باشید.

برای درک آخرین روندها ، الگوهای رفتاری و داستانهای خبری ، باید رویدادها را در زمان وقوع دنبال کنید.

سعی کنید از Google Alerts برای موضوعات مربوط به صنعت خود استفاده کنید یا Google Trends را بررسی کنید برای مشاهده جستجوهای مورد علاقه

همچنین می توانید از بخش های روند در سیستم عامل های مختلف اجتماعی مانند توییتر استفاده کنید تا ببینید مردم در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

همچنین ، باید مطمئن شوید که درک کرده اید که دقیقاً رویداد یا روند مربوط به چیست.

شما نمی خواهید واکنش نشان دهید یا به گرایشی با منشاء نامشخص بپیوندید ، و مهم است بدانید چه موقع به مکالمه بپیوندید و چه زمانی نه.

نکته 2: سریع باشید

اگر برای مهمانی دیر کردید بازاریابی در زمان واقعی کار نخواهد کرد.

به نمونه هایی از زمان هایی فکر کنید که یک برنامه تجاری یا تلویزیونی درباره رویداد یا روندی بود که مدتها پیش پخش شده بود.

جوک ها به جای به روز بودن و جذب مخاطب ، قدیمی و مبالغه آمیز یا در بدترین حالت شرم آور به نظر می رسند.

برای پیوستن سریع به یک گفتگوی اجتماعی ، باید یک تیم پاسخگو ایجاد کنید چه کسی ممکن است مایل باشد پیشاپیش رول کند.

اگر شرکت شما تیم رسانه ای اجتماعی تمام وقت ندارد ، از فریلنسرها یا نمایندگی هایی که آماده سفارش با عجله هستند ، استفاده کنید.

نکته 3: پست نکنید و از سیستم خارج شوید

یک محتوای عالی که به رویداد یا روند معاصر در کانال های اجتماعی شما مربوط می شود فوق العاده است ، اما تنها نیمی از نبرد است.

بخش عمده ای از بازاریابی زمان واقعی مدیریت مکالمات زمان واقعی با مخاطبان شما است.

در مورد نظرات نظر دهید ، سایر پست های رویداد را دوباره به اشتراک بگذاریدیا افکار خود را به پست دیگری اضافه کنید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که پاسخ اجتماعی شما می تواند اغراق آمیز باشد.

کانال های خود را پر از مطالب مربوط به رویدادها نکنید ، بلکه آن را با طعم خوب و مناسب نگه دارید. متناسب با آن پاسخ دهید و بدانید چه موقع به مشارکت خود در مورد رویدادها پایان دهید.

نکته 4: برای آنچه می توانید برنامه ریزی کنید

در حالی که برخی از بهترین نمونه های بازاریابی در زمان واقعی از لحظه گیج کننده ناشی می شود ، چند روش برای آماده سازی وجود دارد:

تیم خود را آماده کنید

اگر یک تیم اجتماعی دارید یا حتی یک شخص در رسانه های اجتماعی دارید ، آنها را از دستورالعمل های شما برای انتشار و تسریع روند تأیید رویداد در زمان واقعی مطلع کنید.

همچنین می توانید در صورت نیاز تیم طراحی خود را برای عکس و گرافیک دعوت کنید.

تقویم را بررسی کنید

در حالی که به نظر می رسد برخی از گرایشها و رویدادها از هیچ جا بیرون نمی آیند ، می توانید حوادثی را که برای مخاطبان شما جالب است یا می دانید منجر به مکالمات اجتماعی می شوند ، زیر نظر داشته باشید.

راهنماها و فرآیندهای برند را ایجاد کنید

تعیین دستورالعمل برای تیم اجتماعی شما می تواند به آنها کمک کند تا بدانند با چه لحن و صدایی در زمان واقعی به رویدادها نزدیک می شوند و همچنین هرگونه راهنمایی در مورد رویدادهایی که نمی خواهید برند شما با آنها ارتباط برقرار کند.

نمونه های بازاریابی در زمان واقعی

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، بازاریابی بلادرنگ نمی تواند به طور کامل از قبل برنامه ریزی شده باشد ، اما مستلزم این است که نام تجاری شما از روندهای فعلی آگاه باشد و منابع و تمایل به ایجاد محتوا یا پاسخ به این رویدادها در زمان واقعی را داشته باشد.

این کار آسانی نیست، اما اگر تیم شما با چالش روبرو شود ، موفقیت بزرگی خواهید یافت.

بیایید به دو نمونه عالی از مارک هایی که از بازاریابی در زمان واقعی برای فروش محصولات ، افزایش آگاهی از نام تجاری و ارائه جنبه های نام تجاری خود که همیشه برجسته نیستند ، استفاده کنیم.

Oreo و Super Bowl XLVII

نمی توان در مورد بازاریابی در زمان واقعی بدون ذکر نمونه ای که همه چیز را آغاز کرده صحبت کرد.

در طول Superbowl XLVII 2013 ، یک وقفه غیرمنتظره رخ داد که منجر به 34 دقیقه کامل توقف شد.

با این حال ، 34 دقیقه طول کشید تا Oreo بتواند بازی بازاریابی را تغییر دهد.

Oreo از جمعیت عظیم در این رویداد و بحث های اجتماعی جاری در جهت تبلیغات استفاده کرد توییت با عنوان “خاموش کردن؟ مشکلی نیست”.

تصویر موجود یک طرح ساده کوکی Oreo روی صفحه تاریک با متن “هنوز هم می توانید در تاریکی غرق شوید” بود.

این پست در ساعت اول 10000 بار نفوذ می کند و مسئول شروع روند بازاریابی در زمان واقعی است.

شارژرهای سامسونگ

اپل در رویداد اعلام محصول 2020 خود ، مخاطبان را شگفت زده کرد و فاش کرد که آنها دیگر از شارژرها در بسته های آیفون خود استفاده نمی کنند.

بدیهی است که این امر با انتقاد و اتهامات فوری در تلاش برای گرفتن پول بیشتر از مشتریان با مجبور کردن آنها برای خرید محموله جداگانه ، روبرو شد.

سامسونگ از این مشکل استفاده کرد و در فیس بوک یادآوری کرد که تلفن های گلکسی دارای شارژر هستند ، که نه تنها باعث ایجاد طنز در وضعیت می شود ، بلکه به آنها کمک می کند تا از بزرگترین رقیب خود متمایز شوند.

اما ، صبر کنید ، این مثال بیشتر وجود دارد!

به تازگی ، نام تجاری این پست را به یک دلیل ساده و بسیار شرم آور حذف کرده است: سامسونگ همچنین شارژرها را از گوشی های آینده حذف می کند.

این یکی از خطرات بازاریابی در زمان واقعی را نشان می دهد. شما باید سریع به مسائل پاسخ دهید ، اما همچنین باید باهوش باشید.

ضروری است که یک تیم آموزش دیده داشته باشید که از اتفاقات شرکت و برنامه های آینده آن مطلع باشد.

خلاصه: بازاریابی در زمان واقعی یک استراتژی عالی برای مارک ها است

به خصوص کسانی که می خواهند با مخاطبان خود مکالمات واقعی و مرتبط داشته باشند و از لحظات جامعه برای ارتقای آگاهی از نام تجاری و تلاش برای خرید انگیزه استفاده کنند.

بازاریابی در زمان واقعی نیز مستلزم کار در زمان واقعی است، و تیم های اجتماعی باید از روندها آگاه باشند ، محتوا یا پاسخ ها را سریع تولید کنند و برای نظارت و برقراری ارتباط با مخاطبان برای دستیابی به بهترین نتایج تلاش کنند.

ایجاد استراتژی محتوا بخش مهمی از برنامه بازاریابی دیجیتال شما است.

اگر بازاریابی هستید که می خواهید مهارت های استراتژی محتوای خود را بهبود ببخشید ، ارزیابی سریع ما را بررسی کنید و بدانید چگونه استراتژی محتوای خود را راک کنید!

پست بازاریابی بلادرنگ چیست و چگونه مخاطبین شما را جذب می کند؟ اولین بار در بازاریابی و فروش ظاهر شد.

منبع : بازاریابی فروش  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *