بهینه سازی سایت وردپرس با توجه به افزایش چشمگیر افراد به استفاده از سایت هایوردپرسی به سرعت در حال افزایش است . اما نکته مهمتر این است که درست که گوگل به وردپرس به خاطر سیستم وبلاگ دهی رتبه خوبی می دهد اما نکات خیلیزیادی درباره سئو و بهینه سازی وبسایت ها وجود دارد که افراد با رعایت آنها رتبه خیلی خوبی می توانند کسب کنند . نکاتی مانند تولید منظم و با کیفیت محتوا و

افزایش سرعت سایت وردپرسی

فاکتور مهم سئو ( بهینه سازی سایت ) :

سرعت بارگذاری صفحه از طریق HTML : هم گوگل و هم بینگ از سرعت بارگذاری صفحه به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده می کنند.عنکبوت های موتورهای جستجو به راحتی می توانند سرعت سایت شما را بر اساس کدهای صفحه و حجم فایل ها تخمین بزنند.

توجه : در سال های اخیر گوگل اهمیت خیلی زیادی برای فاکتور سرعت لود سایت و بارگذاری صفحه در نظر گرفته است . با برسی هزاران سایت و صفحه و آنالیز آنها سئوکارها به این نتیجه رسیده اند که تمامی سایت هایی که در صفحات اول رتبه خوبی کسب می کنند دارای سرعت خوبی هستند . البته نمیتوان گفت که فقط با این یک فاکتور می توان رتبه خوبی در نظر گرفت اما در شرایط مساوی بین دو وبسایت موتورهای جستجو بخصوص گوگل و بینگ به وبسایتی که سرعت بیشتری را دارد رتبه بهتری می دهند .

 انتخاب شرکت هاست مخصوص وردپرس

همانطور که می دانید برای افزایش سرعت سایت انتخاب شرکت هاستینگ خوب برای میزبانی اهمیت زیادی دارد خوشبختانه اکنون شرکت های هاستینگ بصورت تخصصی برای سایت های وردپرسی سیستم های خیلی خوبی را ارائه میدهند . شما می توانید از این شرکت ها برای سایت وردپرسی خودتان خدمات مناسی دریافت کنید .

 بهینه سازی قالب وردپرس

یکی از روش هایی که میتواند به افزایش سرعت سایت وردپرسی شما کمک زیادی کند انتخاب یک قالب خوب و حرفه ای با سرعت بالا است . شما می توانید از سایت های خارجی مثل تم فارست (themeforest) یک قالب حرفه ای و اورجینال را برای سایت خود تهیه کنید . راه دیگر این است که با تحقیق از افرادی که از سایت های ایرانی فروشنده قالب وردپرس قبل از شما یک قالب مناسب تهیه کرده اند و از خدمات پشتیبانی آنها راضی هستند شما هم یک قالب مناسب بخرید .

راهکار : برای بهینه سازی قالب وردپرس اگر از سایت های ایرانی خرید کرده اید می توانید از یک متخصص بخواهید قالب شما را بهینه کند. با این کار هم ارور ها و هشدارهای موجود در برنامه نویسی سایت که در بهینه سازی اهمیت زیادی دارد حذف خواهد شد و هم سایت شما دارای سرعت بیشتر و بهینه تری می باشد.

بهترین افزونه افزایش سرعت وردپرس

برای افزایش سرعت در سایت وردپرس یکی از روش ها استفاده از افزونه های کش برای لود شدن یا در اصطلاح بالا آمدن زودتر وبسایت می باشد . اما توجه داشته باشید این فقط یکی از راهکارهاست و انتظار نداشته باشید که نکات دیگر مانند بهینه سازی تصاویر ، بهینه سازی فیلم ها و… را رعایت نکنید و فقط با یک افزونه سرعت بالایی داشته باشید .

برای افزایش سرعت وردپرس چندین افزونه کش خیلی خوب وجود دارد . سه تا از بهترین افزونه ها برای این کار افزونه های زیر می باشند . افزونه اول غیر رایگان و دو افزونه دیگر رایگان می باشد . در صورت استفاده از هر کدام با توجه به سازگار بودن با افزونه ها و نسخه وردپرس شما نتیجه مناسبی کسب خواهید کرد :

1 . Caching Plugin for WordPress – Speed up your website with WP Rocket

2 . W3 Total Cache

3 . WP Super Cache

نکات مهم در استفاده از افزونه های افزایش سرعت وردپرس :

1 . سعی کنید از ابتدا فقط از افزونه هایی که نیاز ضروری دارید استفاده کنید .

2 . ممکن است بعضی از افزونه ها با قالب شما تداخل داشته باشند .

3. افزونه هایی که تداخل دارند را حذف کنید .

4. فقط از یک افزونه کش در وبسایت خود استفاده کنید.

5. تنظیمات افزونه را بدرستی در بهترین حالت ممکن قرار دهید .

6. بعضی از افزونه ها ممکن است تداخل نداشته اما سایت شما را کند کنند.

7. افزونه هایی که سایت شما را کند می کنند جایگزین کنید .

8. از افزونه هایی که آمار نصب بالایی دارند استفاده کنید .

9. در صورت امکان از پلاگین های پولی استفاده کنید .

10. افزونه های رایگان را از مخزون وردپرس نصب کنید .

11 . درصورت آپدیت افزونه را آپدیت کنید .

12 . در صورت سازگار بودن با نسخه وردپرس خود آن را نصب کنید.

افزونه بهینه سازی وردپرس

سوالی که اکثر افرادی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت خود استفاده می کنند برای شروع سئو سایت این است : بهترین افزونه بهینه سازی برای وردپرس چیست ؟

اکثر افراد از دو پلاگین یا همان افزونه برای سئو وبسایت وردپرسی خود استفاده می کنند . افزونه یوست (yoast )محبوب که داری 2 نسخه پولی و رایگان می باشد . و دومی افزونه (All in One SEO Pack ) می باشد . البته افزونه های دیگری هم وجود دارد . پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز سایت سپند وب استفاده از افزونه یوست می باشد .

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از نکات مهم برای کسب رتبه بالا استفاده از تصاویر زیبا ، متناسب با موضوع مقالات و مطالب و دارای کیفیت می باشد . نکته ای که از اهمیت بالایی برخوردار است بهینه سازی تصاویر در وردپرس می باشد . شما علاوه بر محتوا باید تصاویر و فیلم های خود را نیز بهینه سازی کنید . در بهینه سازی تصاویر در سایت وردپرسی روش های مختلفی وجود دارد . مانند استفاده از سایت های مختلف مخصوص کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت ، استفاده از نرم افزار های مخصوص و همچنین استفاده از پلاگین های وردپرسی .

افزونه  ویژه برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس :

Smush Image Compression and Optimization — WordPress Plugins

 برای بهینه سازی عکس ها افزونه های دیگری هم وجود دارد اما ما به شما این پلاگین را پیشنهاد می کنیم . می توانید با استفاده از نرم افزارهای دیگر مانند فتوشاپ هم حجم عکس های خود را کم کنید . سعی کنید یک استاندارد از نظر اندازه برای تصاویر خود استفاده کنید . اکنون با توجه به الگوریتم های جدید گوگل و افزایش هوش مصنوعی آن کپی کردن همه تصاویر بدون هیچ گونه تغیری از نظر اندازه و حجم ممکن است باعث رتبه نگرفتن محتوای شما شود .

منبع : sepandweb.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *