B2C چیست؟

این یکی از چهار دسته تجارت الکترونیکی است، به همراه B2B (تجارت به تجارت)، C2B (مشتری به کسب و کار) و C2C (مشتری به مشتری).

مدل B2C احتمالاً الگویی است که بیشتر مردم با آن آشنا هستند. اگر تاکنون موردی را برای استفاده شخصی خود به صورت آنلاین خریداری کرده اید، به حالت الکترونیکی آن پی برده‌اید. هر محصولی بسیار زیبا را می‌توان از طریق e-tailing، که به عنوان فروشگاه‌های مجازی نیز شناخته می‌شود، فروخت. این مفهوم برای اولین بار در سال ۱۹۷۹ توسط مایکل آلدریچ، مخترع انگلیسی ساخته شد، که مجموعه تلویزیونی را به یک رایانه پردازش تراکنش با یک خط تلفن وصل کرد و اصطلاح “teleshopping” را ترسیم کرد.

e-tailing

با رشد اینترنت در دهه ۱۹۹۰، صدها هزار نام دامنه شروع به ثبت نام کردند. در اوایل کتاب امکاناتی برای فروش الکترونیکی(e-tailing) وجود دارد که در کتابهایی مانند “فروشگاه آینده: چگونه تکنولوژی‌ها شیوه خرید و آنچه را خریداری می‌کنیم تغییر داده است” (۱۹۹۲) که انقلاب آینده تجارت الکترونیکی را پیش بینی کرده است. البته مشکلات امنیتی وجود داشت. هنگامی که Netscape Secure Socket Layer (SSL) را تولید کرد – گواهی نامه رمزگذاری، مصرف کنندگان احساس راحتی بیشتری در انتقال داده‌ها از طریق اینترنت داشتند. مرورگرهای وب می‌توانند شناسایی کنند که آیا سایتی دارای گواهینامه SSL معتبر است، و به مصرف کنندگان کمک می‌کند تا به یک سایت اعتماد کنند یا نه. رمزگذاری SSL هنوز هم امروز بخشی اساسی از امنیت وب است.

از اواسط دهه ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ شاهد افزایش تجارت الکترونیکی از طریق سایتهایی مانند Amazon، Zappos و Victoria’s Secret بودیم. اکنون، بسیار نادر است که یک شغل مستقر در مصرف کننده محصولات خود را بصورت آنلاین به فروش نرساند. مصرف کنندگان از راحتی خرید آنلاین در خانه‌های خود لذت می‌برند، در حالی که مشاغل با شیب کم رشد می‌کنند. با داشتن یک فروشگاه مجازی، یک کسب و کار در همه زمان‌ها به یک فروشگاه فروشی یا موجودی بزرگ نیاز ندارد. این ایده آل برای مشاغل کوچک مانند یک شرکت جواهرات یا خرده فروشی است.

SEM

با این حال چالش‌هایی برای مشاغل موجود در B2C وجود دارد. از آنجا که وب سایت‌ها همچنان سریعتر و کاربر پسند تر به نظر می‌رسند، این وظیفه را دارد که سایت خود را بصیر و آسان حرکت کند. همچنین سایت باید برای به دست آوردن ترافیک مصرف کننده بهینه شود – بازاریابی موتور جستجو (SEM) یک ضرورت است. بیشتر مصرف کنندگان از موتورهای جستجو مانند Google، Bing و Yahoo! استفاده می‌کنند. برای پیدا کردن محصولاتی که به دنبال خرید آنها هستند. مشتریان معمولاً پس از جستجو در یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص، وب سایت‌ها را در اولین صفحه نتایج انتخاب می‌کنند. اگر سایتی سایتی با SEM خوب نداشته باشد، در انبوه سایت دیگر گم می‌شوند، ترافیک سایت را از دست دهند و در نتیجه مشتریان بالقوه‌ای را از دست دهند.

برای اطمینان از SEM خوب، مشاغل می‌توانند با مدیران بازاریابی یا مشاوران خارج از کشور که در این زمینه رو به رشد مهارت دارند، مشورت کنند. شرکت‌ها می‌توانند لیست‌های پرداخت شده را برای رتبه بندی در چند صفحه اول و همچنین استفاده از تاکتیک‌های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خریداری کنند.

پردازش پرداخت

چالش دیگر پردازش پرداخت است. رمزگذاری SSL به مردم اجازه می‌دهد تا بدانند که سایت به خطر نمی‌افتد، اما بسیاری از مردم در ارائه کارت‌های اعتباری خود به شرکت‌ها مردد هستند. حتی اگر سایت امن باشد، مکانی که شماره کارت اعتباری در آن ذخیره می‌شود نیست. در سال ۲۰۰۴، شورای استانداردهای امنیتی صنعت کارت پرداخت (PCI) برای ایجاد استانداردهای انطباق برای هر شرکت پردازش کارت‌های اعتباری تشکیل شد. خدماتی مانند PayPal می‌توانند پردازش پرداخت را برای فروشندگان آنلاین انجام دهند و ثابت شده است که برای خریداران و مشاغل آنلاین محبوب است. پی پال در حال حاضر بیش از ۲۳۲ میلیون حساب کاربری دارد.

از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹، فروش بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. به دلیل استفاده روزافزون استفاده از تبلت و تلفن‌های هوشمند، e-tailing همچنان تکامل و گسترش خواهد یافت. این دستگاه‌های تلفن همراه به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ ارتباطات تبدیل شده‌اند. رسانه‌های اجتماعی به ابزاری جدید برای بازاریابی برای مشاغلی که به دنبال جلب علاقه هستند تبدیل شده است.

منبع : winkd.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *