فرقی نمیکند تازه وارد حوزه سئو شده باشید و یا اینکه مدت زیادی را به عنوان متخصص در این حوزه فعالیت کرده باشید، در هر حال بعید است نام رنگ های سیاه، سفید و خاکستری سئو را نشنیده باشید.

در این صفحه قصد داریم ابتدا توضیحی مختصر و مفید درباره White Hat Seo ارائه دهیم و سپس برای یادگیری عمیق تر این موضوع مهم، هر قسمت را به یک مقاله مجزا اختصاص دهیم.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید یا White-Hat Seo به نوعی از استراتژی بهینه سازی سایت اشاره دارد که توسط گوگل تعیین شده. تمام کاری که شما در این روش انجام می‌دهید این است که بهترین نتیجه را برای کاربران خود فراهم کنید.

اما اگر هدف شما کسب جایگاه در نتایج جستجو است، از هدفی که گوگل برای کاربرانش انتخاب کرده دور شده اید. ولی اگر درست مانند گوگل، رضایت کاربر و نیازهای او را اولویت کار خود قرار دهید، سریع تر به نتیجه میرسید.

شما در این روند یاد میگیرید که آموزش تولید محتوا تنها باید در راستای نیاز کاربر باشد.

در واقع سئو کلاه سفید زمانی اتفاق می‌افتد که هدف شما با هدف گوگل یکی میشود

سئو محتوا، دوست خوب سئو کلاه سفید

با اینکه تولید محتوا برای کاربران هدف اول و آخر گوگل است، ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که الگوریتم های گوگل هنوز هم ربات هستند و برای درک محتوای شما به زمان نیاز دارند.

شما میتوانید با رعایت اصول سئو در مقاله نویسی، اثر محتوای خود را افزایش دهید و سریع تر گوگل را در جریان هدف خیرخواهانه خود بگذارید.

در سئو کلاه سفید، شما اقدامات زیر را انجام میدهید:

اما یک سوال مهم:

از کجا بفهمید که گوگل برای محقق کردن هدف خود از چه روش ها و معیارهایی استفاده میکند؟

با مراجعه به بخشGoogle Webmaster Guidelines میتوانید بسیاری از روش های بهبود جایگاهی که گوگل خودش به آن ها ایمان دارد را مشاهده کنید.

در این بخش ما تمام توصیه های گوگل را با تجربه های عملی خود ترکیب کردیم تا بتوانید به روش موثرتری به این هدف مشترک برسید

آموزش تکنیک های سئو کلاه سفید به روشی اصولی

در این سلسله مقالات قصد داریم مفاهیم کلیدی سئو کلاه سفید را در مدت زمان کوتاهی به این طیف وسیع از مخاطبان آموزش دهیم.

این آموزش‌ها مناسب چه کسانی خواهد بود؟

6 مرحله حیاتی برای پیاده کردن روش های White Hat Seo

اگر بخواهیم رنگ سفید سئو را به تکنیک های کاربردی تقسیم کنیم، به چند مورد میرسیم:

  1. استراتژی سئوشما در نتایج جستجو چه هدفی دارید و میخواهید چطور و به چه روش هایی به هدف خود برسید؟
  2. تحقیق، آنالیز و انتخاب کلمات کلیدی هدفهنوز هم استفاده از کلیدواژه ها در سئو کاربرد دارد ولی مشکل اینجاست که این فرآیند به ظاهر ساده را از کجا شروع کنیم و به کجا برسیم؟
  3. تولید محتوا برای کاربردر نهایت گوگل از ما محتوای خوب و ارزشمند میخواهد. ولی یک محتوای خوب و ارزشمند دقیقاً چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ اگر بخواهیم کلمات «خوب» و «ارزشمند» را به یک سری راهنمای عملی و کاربردی تبدیل کنیم به چه چیزی میرسیم؟
  4. سئو داخلیچه اتفاقی می‌افتد وقتی کاربر وارد سایت شما میشود؟ آیا به خاطر لینک سازی داخلی غیراصولی و ساختار نادرست سردرگم میشود و سایت را رها میکند یا اینکه اینقدر از ساختار داخلی سایت شما خوشش میاید که بستن سایت را کار سختی میداند؟
  5. سئو تکنیکالتا حالا دیدید ماشینی بدون موتور و اجزای درونی آن به حرکت درآید؟ سایت شما هم یک سری اعضای حیاتی دارد که حسابی به توجه شما نیاز دارد. واقعاً چقدر به تغذیه و سلامت این ارگان های حیاتی سایت خود توجه میکنید؟
  6. لینک سازی خارجیوقتی چند سایت به شما لینک دهد، گوگل راحت تر میتواند به سایت شما اعتماد کند، ولی آیا هر روشی از اعتماد سازی میتواند به اعتماد گوگل منجر شود؟

توجه داشته باشید که آنچه ما در این مقالات و به‌خصوص در مراحل ابتدایی خواهیم گفت نکاتی بسیار پایه‌ای در سئو بوده و لازم است تا گام به گام تمامی این نکات را همراه ما مرور کنید.

اگر جزو هریک از دسته‌هایی که نام بردیم قرار دارید بدون شک این مجموعه به شما در درک صحیح از سئو و بکارگیری آن به روش کلاه سفید کمک خواهد کرد.

منبع : websima

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *