سایت از مهم ترین فعالیت هایی است که باید بعد از راه اندازی سایت به آن پرداخته شود. برای سئو سایت در گوشی و کامپیوتر نرم افزارهای متنوعی با امکانات متفاوت و به صورت پولی و رایگان در سطح اینترنت در دسترس کاربران قرار دارد.

استفاده از نرم افزارهای سئو می تواند سایت را به شکل بهتری به موتورهای جستجو معرفی کند و باعث افزایش بازدید سایت شود. سئو و بهینه سازی اصولی سایت می تواند درک ساختار سایت را برای موتورهای جستجو راحت تر نماید. همچنین هر چه سایت دارای سئوی بهتری باشد می تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند و زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش دهد.

در این مقاله به معرفی انواع بهترین نرم افزارهای سئو سایت در موبایل و کامپیوتر می پردازیم.

معرفی انواع بهترین نرم افزار سئو برای کامپیوتر و گوشی

اپلیکیشتن های متنوعی در Play Store در دسترس مدیر وب سایت ها برای مدیریت سئو سایت قرار داده شده است. در مواقعی که کامپیوتر در دسترس نیست می توان از این نرم افزارها برای سئو سایت استفاده کرد. همچنین انواع دیگر نرم افزارهای سئو سایت با قابلیت استفاده در سیستم کامپیوتر نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی انواع نرم افزارهای سئو برای کامپیوتر و گوشی را معرفی می کنیم با کلیک بر روی عنوان هر نرم افزار می توانید اپلیکیشن را دانلود کنید.

انواع نرم افزار سئو برای گوشی اندرویدی

·         اپلیکیشن Seo Backlink Tool

اپلیکیشن Seo Backlink Tool

برای تحلیل یک سایت به خصوص از لحاظ سئو خارجی باید کارشناسان سئو، بک لینک های سایت را بررسی کنند. زیرا آنالیز بک لینک ها می تواند درک نسبی را از فعالیت های سایت از لحاظ بهینه بودن ارائه دهد.

با استفاده از اپلیکیشن Seo Backlink Tool بر روی گوشی می توانید براحتی تعداد 20 بک لینک سایت های مورد نظرتان را بررسی کنید. این نرم افزار سئو می تواند اطلاعاتی مانند مشاهده انکر تکست و اعتبار آن ها، تعداد لینک های با پسوند Edu، تاریخ آخرین بررسی هر لینک، تعداد کل بک لینک ها، فالو بودن لینک ها و تعداد سایت های مجزا برای بک لینک ها را در اختیار سئوکاران قرار دهد.

لینک دانلود افزونه سئو Seo Backlink Tool  از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن SEO And Link Analyzer

اپلیکیشن SEO And Link Analyzer

بطور کلی این نرم افزار سئو به شکل رایگان قابل دانلود است؛ اما برای استفاده از امکانات بیشتر این اپلیکیشن باید نسخه پولی آن را از سایت Searchmetric خریداری کنید. برای این کار باید در این سایت یک اکانت بسازید و سپس اقدام به خرید نرم افزار  SEO And Link Analyzer و دریافت API کنید. با استفاده از نسخه حرفه ای و پولی آن می توان از امکانات مشاهده بک لینک ها، آنالیز سئو و رتبه وبسایت در موتورهای جستجو، میزان نمایش یک سایت در تبلیغ کلیکی گوگل و بررسی سیگنال های شبکه های اجتماعی یک سایت استفاده کرد. همچنین نسخه رایگان این نرم افزار اطلاعاتی در مورد سرعت کلمات کلیدی اصلی یک سایت و سایت های رقیب آن ارائه می دهد.

لینک دانلود افزونه سئو SEO And Link Analyzer از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن SEO SERP Mojo Rank Tracker

اپلیکیشن SEO SERP Mojo Rank Tracker

برای اطلاع از تاریخچه رتبه سایت برای یک کلمه کلیدی معین می توان از نرم افزار سئو SEO SERP Mojo Rank Tracker استفاده کرد. این نرم افزار دارای نسخه رایگان و پولی است که با نصب نسخه رایگان این اپلیکیش روی موبایل می توان تعداد نامحدودی از URL ها را برای تعداد زیادی کلمه کلیدی ثبت نمود.

نسخه پولی نرم افزار سئو SEO SERP Mojo Rank Tracker قادر است هنگام باز شدن نرم افزار، به صورت خودکار رتبه سایت را بروز رسانی نماید.

از کاربردهای این نرم افزار سئو، اندازه گیری رتبه سایت در انواع موتورهای جست وجو مثل بینگ، گوگل و یاهو  و ارائه نمودار پیشرفت سایت در یک کلمه کلیدی خاص می باشد.

لینک دانلود افزونه سئو SEO SERP Mojo Rank Tracker از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن Sinium SEO Tools

اپلیکیشن Sinium SEO Tools

این نرم افزار 54 ابزار کاربردی و مفید را برای بررسی سئو سایت در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه به برخی از این امکانات کاربردی اشاره می کنیم.

لینک دانلود افزونه سئو Sinium SEO Tools از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن Keyword Research App Tool

برای دریافت کلمات کلیدی مرتبط و مشابه با کلمه کلیدی مدنظرتان می توانید از این نرم افزار سئو استفاده کنید. بعد از وارد شدن به این نرم افزار کادری وجود دارد که می توانید کلمه کلیدی خود را وارد کنید تا نرم افزار Keyword Research App Tool کلمات مشابه آن را برای شما نمایش دهد.

لینک دانلود افزونه سئو  Keyword Research App Tool از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن Google Analytics

اپلیکیشن Google Analytics

این نرم افزار سئو به صورت رایگان برای آنالیز و تحلیل ترافیک و کارایی سایت در دسترس کاربران قرار داد. نرم افزار Google Analytics دارای امکانات زیادی است و می تواند گزارش های کارآمدی را ارائه دهد؛ همچنین کاربرد این نرم افزار بسیار راحت است.

با اپلیکیشن Google Analytics می توان ترافیک سایت را با انتخاب یک بازه زمانی مشخص و فیلترهای موجود برای کلمات کلیدی و صفحات مختلف تحلیل کرد.

لینک دانلود افزونه سئو  Google Analytics از گوگل پلی استور

·         اپلیکیشن SEO All In One

اپلیکیشن SEO All In One

با استفاده از این نرم افزار سئو می توانید سایت مدنظر خود را آنالیز و تحلیل نمایید. مزیت نرم افزار SEO All In One دسترسی به ابزارهای قوی بررسی سئو سایت به صورت یکجا می باشد. زیرا این سایت ها در محیط نرم افزار قابل مشاهده می شوند. این نرم افزار می تواند سایت های سئو را طبقه بندی کند؛ بنابراین در یک زمان می توان به سایت ها و ابزارهای  مختلف دسترسی داشت. با وارد شدن به بخش تست سرعت سایت در نرم افزار SEO All In One می توان سایت های آنالیز  GTmterix، Pingdom، Google PageSpeed Insight و Webpagetest را مشاهده نمود.

لینک دانلود افزونه سئو SEO All In One از گوگل پلی استور

بهترین نرم افزارهای سئو و بهینه سازی سایت برای کامپیوتر

بهترین نرم افزارهای سئو و بهینه سازی سایت برای کامپیوتر

علاوه بر نرم افزارهای سئو سایت در گوشی، نرم افزارهای دیگری برای سئو سایت وجود دارد که می توان آن را روی کامپیوتر نصب کرد و سئوی سایت را با راحتی بیشتری انجام داد. در ادامه به معرفی دو نمونه از این نوع نرم افزارها می پردازیم.

·         وب سئو (Web SEO Professional Suite)

وب سئو (Web SEO Professional Suite)

نرم افزار سئو (Web SEO) از جمله نرم افزارهایی است که از سال 2012 استفاده شده و تا الان آپدیت های مختلفی از آن عرضه شده است. این نرم افزار سئو رایگان نیست ولی بصورت محدود و برای مدت 30 روز می توان از آن بدون وریفای کردن استفاده کرد. فقط کافیست یک آدرس ایمیل و پسورد دلخواه را وارد کنید و نرم افزار (Web SEO Professional Suite) را دریافت کنید. بعد از گذشت 30 روز نیز با راست کلیک کردن روی آیکن نرم افزار در دسکتاپ کامپیوتر  و انتخاب گزینه (Run as administrator) می توان از نرم افزار به صورت محدود استفاده کرد. بطوری که تنها امکان تعریف دو پروژه وجود دارد.

از جمله امکانات مهم نرم افزار سئو سایت (Web SEO Professional Suite) می توان به موارد زیر اشاره کرد.

·         نرم افزار سئو Blumentals Rapid SEO Tool 

نرم افزار سئو Blumentals Rapid SEO Tool

در ابتدا نام سایت را در نرم افزار وارد کنید و برای تحلیل سایت چهار تگ مورد جستجو را انتخاب نمایید و گزینه آنالیز را بزنید. پس از اتمام تجزیه و تحلیل سایت، اطلاعات مهمی از وضعیت سایت به کاربر نشان داده می شود و به صورت اتوماتیک برای بهبود سئوی سایت پیشنهاداتی توسط نرم افزار ارائه می گردد. ویندوز Xp , Vista , 7 , 8 از نرم افزار سئو Blumentals Rapid SEO Tool  پشتیبانی می کنند.

قابلیت های نرم افزار سئو Blumentals Rapid SEO Tool 

·         سئو پاور سوئیت ( SEO Power Suite)

سئو پاور سوئیت ( SEO Power Suite)

با دانلود نرم فزار سئو Seo Powersuite Enterprise می توانید به یک پکیج کامل از همه امکانات کاربردی و مفید جهت سئوی محتوا و سایت دسترسی داشته باشید. این نرم افزار گزارش کاملی از تجزیه و تحلیل تمام داده های سایت و وضعیت بهینه سازی سایت نمایش می دهد. همچنین راهکارها و پیشنهاداتی را برای بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو ارائه می کند.

نحوه نصب نرم افزار سئو پاور سوئیت ( SEO Power Suite)

قبل از نصب این نرم افزار روی کامپیوتر باید زبان برنامه را انتخاب نمایید. در مرحله بعد پنجره هشداری باز می شود که باید گزینه more info را بزنید و سپس در کادر بعدی گزینه Run anyway را کلیک کنید. در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که باید تیک تمام گزینه های موجود را بردارید، دکمه Next را بزنید تا نرم افزار نصب شود.
برای نصب نرم افزار SEO Power Suite فضایی حدود 600 مگابایت لازم است. برای آپدیت سایر نرم افزارهای زیر مجموعه آن باید حدود 50 مگابایت فضا موجود باشد تا بدون مشکل آپدیت ها انجام شوند.

بعد از دانلود و نصب نرم افزار Seo Powersuite Enterprise به چهار نرم افزار زیر مجموعه آن که برای آنالیز سایت بسیار کاربردی و مفید هستند دسترسی خواهید داشت.

نرم افزارهای سئو زیرمجموعه نرم افزار SEO Power Suite 

آشنایی با امکانات داشبورد نرم افزار سئو  Website Auditor

آشنایی با امکانات داشبورد نرم افزار سئو  Website Auditor

نرم افزار را که باز می کنید صفحه ای باز می شود که باید آدرس سایت مورد نظر را باید در آن وارد نمایید. با ظاهر شدن کادر هشدار، گزینه Yes را بزنید تا کادر بسته شود. برای بررسی سایت در فضای اینترنت روی گزینه Add more ranking factor کلیک کنید و سپس دو آیتم Media و Page size را انتخاب کرده و سپس برای وارد شدن به محیط اصلی نرم افزار روی Ok و Next کلیک نمایید.

در این مرحله نرم افزار سئو Website Auditor بررسی و بروزرسانی رنک سایت را انجام می دهد که باید بعد از اتمام کار دکمه Finish را بزنید تا صفحه کامل باز شود. این صفحه حاوی اطلاعاتی در مورد تعداد کلیک ها توسط، میزان محبوبیت مطالب سایت در فضای اینترنت و … می باشد.

چگونگی گزارش گیری در نرم افزار سئو Website Auditor

این نرم افزار طی چهار مرحله سایت مورد نظر را آنالیز کرده و گزارشی را به کاربر ارائه می دهد.

مرحله 1: به منظور بررسی محتوای صفحه باید آدرس مورد نظر را در کادر مشخص شده وارد کنید.

مرحله 2: با فشردن دکمه Next، اسکن سایت توسط نرم افزار شروع می شود و بعد از چند ثانیه به اتمام می رسد که باید روی دکمه Finish بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.
مرحله 3: در این مرحله امکانات بیشتری از این نرم افزار قابل مشاهده و استفاده می شود.
مرحله 4: برای مشاهده تمام داده های آنالیز شده و مشکلات سایت باید Fix all On-page را انتخاب کنید و سپس ابزار Deep Page Analysis را فعال نمایید.

 نرم افزار Website Auditor چه کارهایی برای بهبود سئو سایت انجام می دهد؟

آشنایی با امکانات داشبورد نرم افزار سئو  Spyglass

آشنایی با امکانات داشبورد نرم افزار سئو  Spyglass

در این نرم افزار سئو باید در ابتدا آدرس سایت موردنظر خود را به عنوان پروژه تعریف کرده و  وارد سایت نمایید. نرم افزار Spyglass Seo دارای قابلیت های کاربردی و بسیاری است که بعد از نصب آن می توانید از این امکانات بهره مند گردید. با استفاده از این نرم افزار سئو می توانید تعداد صفحات منجر به ارور 404 و نقشه سایت،  تعداد عناوین طولانی که می توانند به سایت  از نظر سئو آسیب بزنند و لینک های خراب، تصاویر خراب و مطالبی که بدون تگ و برچسب منتشر شده اند را مشاهده و اصلاح نمایید.

 مراحل گزارش گیری نرم افزار سئو Spyglass Seo

برای شروع کار و گزارش گیری با نرم افزار Spyglass Seo ابتدا ان را باز کنید و دکمه Open Project را بزنید. سپس پنج مرحله زیر را انجام دهید تا بتوانید گزارش کاملی از وضعیت سئویسایت خود تهیه کنید.
مرحله 1: در ابتدا در ستونLinks Back  وارد بخش Backlinks شوید.

مرحله 2: بک لینک های مورد نظر را انتخاب کنید و روی گزینه Update Backlinks کلیک کنید.
مرحله 3: در این مرحله با مشاهده گزینه  «Backlinks Page Info» باید دکمه  Ok بزنید.

مرحله 4: سپس نرم افزار بک لینک های انتخابی سایت را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد. می توانید وضعیت آنلاین بک لینک ها را در ستون Backlink Status ببینید.
مرحله 5: در ستون Backlink Status می توان خراب یا درستی بک لینک ها را مشاهده کرد. برای پیگیری وضعیت بک لینک ها و تغییر آن ها نیز می توان از طریق همین ستون استفاده کرد.

نرم افزار  Spyglass Seo چه کارهایی برای بهبود سئو سایت انجام می دهد؟

برای پیاده سازی سئوی خارجی در سایت بحث بک لینک ها دارای اهمیت بالایی است. زیرا با استفاده از بک لینک ها است که می توانید محتوای سایت خود را در فضای مجازی، صفحات شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو توزیع کنید. در این صورت مخاطبان و کاربران بیشتری می توانند به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند. در نتیجه افزایش بازدید از سایت باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوی گوگل می شود. نرم افزار سئو Spyglass Seo با انجام تحلیل های زیر از سایت می تواند به بهبود سئوی سایت کمک نماید.

جمع بندی بحث نرم افزار سئو برای کامپیوتر و گوشی

هدف این مقاله معرفی انواع بهترین نرم افزارهای سئو سایت بود؛ بنابراین بطور جداگانه به معرفی اپلیکیشن های مناسب برای سئوی سایت در گوشی و کامپیوتر پرداخته شد. در قسمتی از مقاله به استراتژی های مهم سئو سایت اشاره کردیم و گفتیم که سه نوع سئوی داخلی، خارجی و فنی باید روی هر سایتی اعمال شود تا آن سایت بتواند رتبه خوبی را از گوگل دریافت کند و در سرچ گوگل بیشتر در معرض دید کاربران قرار گیرد.

منبع : codoseo.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *