کلمات کلیدی و استفاده از این نوع کلمات در سئو نقش مهمی دارند. البته مسئله مهمتر چگونگی استفاده از این کلمات است. هر چقدر میزان اطلاعات شما در مورد کلیدواژه‌ها بیشتر باشد مسلما راحت‌تر می‌توانید از این روش در بهینه‌سازی سایت خود استفاده کنید.

انواع کلمات کلیدی

کلید واژه ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که هر یک از تعدادی زیرمجموعه تشکیل شده‌اند. این تقسیم‌بندی‌ها بر اساس مفاهیم مورد نیاز کاربران و تعداد دفعات جستجوی کلمات است.

کلیدواژه‌های User Intent

کاربران اینترنتی به دلایل متفاوتی از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند: خرید یک محصول، خواندن اخبار روز دنیا، دانلود یک آهنگ یا فیلم و حتی یک برنامه، دستور پخت غذا و هزاران مورد دیگر. موضوع اصلی در کلمات کلیدی User Intent ، قصد و نیت کاربران از جستجو در صفحات اینترنتی است. در کل می‌توان هدف کاربران برای جستجو در اینترنت را به سه دسته تقسیم کرد:

کلید واژه بر اساس  Search volume  

در این روش معیار تقسیم‌بندی، تعداد دفعات جستجو کلمات توسط کاربران است و کلیدواژه‌ها براساس Search volume  به سه دسته تقسیم می‌شوند.

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق و بررسی کلیدواژه‌ها یکی دیگر از موارد مهم در سئو است که با هدف ساختن یک محتوای مفید و ارزشمند انجام می‌شود. لازم است بدانید میزان ارزش کیوردهای سایت‌تان چقدر است. یعنی کاربران با دیدن چه کلماتی وارد سایت‌تان می‌شوند.

با استفاده از ابزارهایی نظیرKW finder  یاGoogle Keywords Planner   می‌توانید از میزان جستجوی کلید واژه‌ها توسط کاربران مطلع شوید. در این پژوهش موارد زیر بررسی می‌‌شود:

میزان دشواری کلمه کلیدی

بعضی از کلمات از نظر تعداد جستجو در رتبه بالایی قرار دارند و معمولا از جانب کاربران به دفعات خیلی زیاد مورد جستجو قرار می‌گیرند. مثلا کلمه سئو را در نظر بگیرید. تعداد سایت‌هایی که درباره سئو نوشته‌اند بسیار زیاد است. در نتیجه برای این که مقالات و سایت شما با کلید واژه سئو در صفحات نتایج جستجو نشان داده شوند راه سختی در پیش دارید.

چگالی یا تراکم استفاده از کلمات کلیدی

چگالی کلیدواژه‌ها در اصل تعداد کلید واژه هایی است که در متن استفاده می‌کنیم. در صورت استفاده بیش از حد از کیوردها ( Keyword stuffing ) ، توسط الگوریتم‌های گوگل جریمه خواهید شد. تعداد این نوع کلمات باید به میزانی باشد که به کلیت محتوا و معنی جمله لطمه‌ای وارد نکند.

با کلمات کلیدی و انواع آن‌ها آشنا شدیم. بهتر است تیم‌های تولید محتوا قبل از آغاز به کار، تحقیق مفصلی درباره این کلمات انجام دهند و سپس به تدوین استراتژی بپردازند.

منبع : webnagroup.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *