اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری : نمایشگاههای تجاری کلید موفقیت بسیاری از واحدهای بازاریابی در کسب و کارها هستند. اما بازاریابی علمی است که در بستر تجربه به نتایج مطلوب خود می رسد.

نمایشگاههای تجاری

نمایشگاههای تجاری

در این مقاله به بررسی شایع ترین اشتباهات بازاریابی غرفه داران در نمایشگاه ها می پردازیم و متوجه خواهیم شد که  کسب و کارها چطور با اشتباهات بسیار پیش پا افتاده نه تنها متحمل هزینه های سنگین در این نمایشگاه ها می شوند بلکه در مواقعی به اعتبار برند خود نیز لطمه وارد می سازند.

نداشتن برنامه بازاریابی ویژه برای حضور در نمایشگاه ها

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

داشتن یک استراتژی موثر و استفاده از تاکتیک های بازاریابی عملی ، نقطه شروع و حیاتی برای شرکت در نمایشگاه ها می باشد. شما با شرکت در نمایشگاه های تجاری به نوعی اعتبار برندتان را به رخ رقبا و مشتریان می کشانید. نمایشگاه های تجاری را به چشم یک سرمایه گذاری مستقل در نظر نگیرید. بایستی دقیقاً بدانید هدف شما برای شرکت در این نمایشگاه ها چیست و دقیقاً چه انتظاری از آن دارید. بایستی برای تیترهای زیر جواب های کافی و منطقی داشته باشید :

افزایش سهم بازار با مشتریان موجود

معرفی کالاها / خدمات جدید به بازارهای موجود و یا بازارهای جدید

نداشتن یک برنامه ترفیعاتی از قبل تعیین شده

سه مرحله ویژه در نمایشگاه های تجاری

سه مرحله ویژه در نمایشگاه های تجاری

سه مرحله ویژه در نمایشگاه های تجاری

بخش قابل توجهی از بازاریابی شما شامل ارتقاء کالا / خدمات در سه مرحله پیش نمایش ، نمایش ، و پس از نمایش است.

اکثر غرفه داران حتی به موفقیت نسبی در این زمینه نائل نمی گردند. به طور طبیعی بایستی برای هر سه مرحله برنامه ویژه داشته باشید.

مرحله پیش نمایش

در مرحله پیش نمایش بایستی طراحی غرفه و جسارت بازاریابان را برای جذب و هدایت به سمت غرفه مد نظر قرار داد.

مرحله نمایش

مرحله نمایش شامل ارائه صحیح و توضیحات مفید و نه طولانی همراه با ارائه کاتالوگ کسب و کار همراه با  تقدیم هدیه  – که یاد آور برندتان باشد – و ثبت اطلاعات مشتری  می باشد. بسیاری از اشتباهات در مرحله نمایش اتفاق می افتد. چرا که بسیاری از کسب و کارها برای جذب مشتری از افرادی خارج از سیستم خود استفاده می کنند که حتی هیچ گونه آموزشی در این رابطه ندیده اند.

مرحله پس از نمایش

مرحله پس از نمایش مربوط به بازخوردهای بعد از نمایشگاه ها و پی گیری های واحد بازاریابی و فروش است. متاسفانه بیشتر کسب و کارها پس از پایان نمایشگاه همه چیز را به فراموشی می سپارند.

نداشتن ابزار بازاریابی مناسب برای ارائه و جذب مشتری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه های تجاری محلی برای نمایش شخصی و گفتگوی لذت بخش نیست. برای گرفتن بازخوردی مناسب از شرکت در نمایشگاه های تجاری بایستی به صورت هماهنگ از ابزارهای بازاریابی استفاده نمایید.

منبع : marketingirantalent  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *